سه‌شنبه 6 فروردين 1398   14:24:57
اخبار
16:461396/11/1 يكشنبه
برگزاری نشست ارزیابی تعالی منطقه ده عملیات انتقال گاز

 نشست ارزیابی تعالی منطقه ده عملیات انتقال گاز با حضور ارزیابان اعزامی از شرکت ملی گاز ایران  به مدت دو روز کاری در منطقه ده عملیات انتقال گاز برگزار گردید.
حمید خدری مدیرمنطقه ده عملیات انتقال گازدراین نشست، ضمن تشکر ازحضور ارزیابان اعزامی گفت: منطقه ی ده عملیات  انتقال گاز یکی از مناطق ده گانه ی کشور است که رسالت خطیر انتقال هشتاد درصد از انرژی گاز کشور را به سایر مناطق برعهده دارد.
وی با بیان اینکه عمده ی منبع انرژی، پالایشگاهها و پتروشیمی های مختلف در این منطقه واقع شده اند افزود: داشتن این منابع افتخار نیست ، چرا که لطف پروردگار متعال است؛  اما استفاده ی درست ، مدیریت منابع و بهره وری صحیح و علمی با چشم اندازی آینده نگرانه ، حتما قابل افتخار خواهد بود.
 وی خطاب به تیم ارزیاب اظهار داشت :کاری که شما در حال برنامه ریزی آن هستید و این منطقه نیز در حال انجام آن است، بسیار مهم و ارزشمند خواهد بود،  چرا که منطقه ده عملیات انتقال گاز روزانه بالغ بر 655میلیون متر مکعب  گاز را از طریق خطوط لوله به مبادی مصرف منتقل می کند.
 وی  درادامه با اشاره موقعیت  حیاتی و رسالت سازمانی منطقه ده عملیات انتقال گازخاطرنشان کرد:  باتوجه به تنوع جغرافیایی این منطقه پیچیدگی سازمانی نیز به صورت قابل توجهی افزایش  یافته است و پس منطق  می طلبد که ما  راهکارهای  ویژه ای را در برنامه های خود جای دهیم؛  زیرا مانند گذشته به سبک سنتی  نمی توان سازمان ها را اداره کرد،چرا که مدیریت صحیح وامروزی را ، جز با روش هایی  که یکی از نمونه هایش مدل تعالی سازمانی است و بعضی از شرکت های بزرگ جهانی این کار را شروع کرده اند و مانیز درحال انجام این کارهستیم  امکان پذیرنیست.
 مدیرمنطقه ی ده عملیات انتقال گاز افزود:   با بررسی نقاط قابل بهبود و موفقیت بعضی شرکت های خصوصی و سازمان های دولتی ، یک نتیجه  روشن و واضح است ، اینکه دیگر با روش سنتی سازمان ها قابل مدیریت نیستند ، پس بهتر است  حرکت کنیم ؛حرکتی کاملا رو به جلو . 
وی در خصوص  نکات قابل توجه مدل تعالی در سازمان ها گفت: شاید نکته ی قابل توجهی که باید سازمانها در خصوص تعالی  و سرآمدی بدانند؛ این است که این ها مقصد و هدف نهایی نیستند،  چون اجزای آن ها در حال تغییر است؛  مخصوصا استراتژی ها، این ها  یک پروسه و فرایند است، که در این فرایند باید نقص ها بررسی شود، که اصل اول آن همان صداقت است.
وی در پایان دو پیشنهاد بومی سازی مدل های سازمانی، و دخیل بودن کارکنان در پاداش ها را به ارزیابان  ارائه داد.

تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 


مجری سایت : شرکت سیگما