سال 1398، رونق تولید
شنبه 29 تير 1398   11:14:24
14:331398/1/28 چهارشنبه
درمنطقه ده عملیات انتقال گاز :
انجام پروژه ارزیابی شایستگی های روانشناختی کارکنان

مدیرمنطقه ده عملیات انتقال گاز ازانجام پروژه ارزیابی شایستگی های روانشناختی کارکنان  با هدف   افزایش و توسعه بهزیستی روانشناختی پرسنل  در این منطقه خبرداد.
به گزارش روابط عمومی منطقه ده عملیات انتقال گاز، مهندس حمید خدری مدیرمنطقه درحاشیه جلسه افتتاحیه این پروژه  افزود: شناسایی و ارزیابی شایستگی های روانشناختی پرسنل یک سازمان، به عنوان مؤثرترین ابزار برای شناسایی مدیران و ظرفیت های روانشناختی در افراد مستعد شناخته شده است. 
وی با بیان اینکه مهمترین اصل کارآمدی سازمان ها شناسایی، ارزیابی وتوانمندسازی مدیران و کارکنان می باشد، گفت: درهمین راستا پروژه یادشده با همکاری دانشگاه شهید بهشتی تهران در دستور کار اجرایی شرکت انتقال گاز ایران قرار گرفت و   براساس یک برنامه زمانبندی شده این مهم  از 27 اردیبهشت ماه سال جاری در سطح منطقه  به اجرا درآمد.
وی در ادامه درخصوص روش اجرایی این طرح خاطرنشان کرد: در این طرح که   به مدت  دو روز و در قالب 4 گروه از کارکنان به طول انجامید، هریک از کارکنان از طریق سه روش شامل ؛ آزمون های کتبی ، نرم افزاری و مصاحبه‌های روان‌شناختی مبتنی بر شایستگی  ارزیابی شدند.
 به گفته مدیر منطقه ده عملیات انتقال گاز دراین طرح ابتدا مدلی برای تعیین شایستگیهای سازمان و اجرای ارزیابی طراحی شد وسپس فرآیند ارزیابی توسط ارزیابان مجرب و متخصص مرکز ارزیابی و توسعه استعداد دانشگاه شهید بهشتی اجرا گردید و پس از آن نیزبا تشکیل بانکهای اطلاعاتی نرم افزاری مدیران، برنامه های ارتقایی یا مداخله ای طراحی خواهد شد تا در گامهای بعد، زمینه ای مناسب برای برنامه هایی همچون، بهزیستی رواشناختی پرسنل فراهم شود تا شاهد عملی شدن حال خوب در سازمان باشیم.

 
تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 


مجری سایت : شرکت سیگما